Sıkça Sorulan Sorular

Nasıl Üye Olurum ?

Sitemize üyelik tamamen ücretsizdir. Sitemize üye olmak için sitemizin üst kısmında bulunan '' KAYIT '' yazan yere tıklayın ve açılan sayfada ki gerekli bölümleri doldurun ve site üyeliği ile ilgili '' Şartlar ve Koşullar '' bölümünde sitemiz kurallarını okuyup onay kutusunu işaretleyiniz '' Kayıt '' yazan düğmeye bastığınızda , kaydetmiş olduğunuz mail adresinize sitemiz tarafından gönderilen onay linkini tıkladığınızda sitemize üyelik işlemleriniz tamamlanmış olacaktır. Sitemizin üst kısmından bulunan '' Giriş '' yazan yerden kullanıcı adı ve şifrenizle sitemize giriş yapabilirsiniz. Sitemizde alışveriş yapabilir , elinizde bulunan her hangi bir ürünü satışa sunabilirsiniz.


Nasıl Ürün Alabilirim ?

Sitemizde satışda olan ürünler farklı satıcılar tarafından satışa sunulmuş ürünlerdir, bu sebepten beğendiğiniz her hangi bir ürünü satın almak için ürün detay sayfasında bulunan Renk, Beden ve Adet seçimlerini onayladıktan sonra '' Sepete Ekle '' yazan düğmesine bastığınızda, açılan sepetim sayfasında ki, ürün adedi seçimi ve kargo detaylarını kontrol ettikten sonra alt kısımda bulunan Kargo hesaplama tablosundan,bulunduğunuz il-ilçe için kargo ücretini tanımlayınız,  '' Siparişi Tamamla '' düğmesine bastığınızda karşınıza gelen ödeme seçeneklerinden sizin için uygun olan yöntem ile siparişinizi tamamlayınız.Ürün siparişiniz satıcımıza mail yolu ile bildirilecek ve satıcı ürünü belirtmiş olduğunuz adresinize gönderecektir. Ürününüz kargoya teslim edildiğinde size kargo detayları ile ilgili mail gönderilecek ve siz siparişinizi kargo firmasının takip sayfasından, teslim sürecini anlık olarak takip edebileceksiniz.


 Nasıl Satış Yapabilirim ?

Sitemizde satış yapabilmeniz için sitemizde onaylı bir kullanıcı olmanız gerekmektedir. Onaylı bir kullanıcı olabilmeniz için sitemiz sizden geri iade edilmek üzere bir onay ücreti alacak ve bu onay ücretiniz hesabınıza kredi yüklemesi olarak yada banka hesabınıza iade olarak gönderilecektir.

Sitemizde ürün satışına başlayabilmeniz için sayfanın üst kısmında bulunan ''Satış Yap'' linkine tıklayınız açılan sayfada bulunan;

Ürün Başlığı kısmından ürünün adını giriniz.

Açıklama kısmından ürünün özellikleri ve tanıtımı ile ilgili detaylı açıklamaları giriniz.

Ana kategori kısmından ürününüze ait doğru kategori seçiminizi tamamlayın.

Ek Kategori kısmından isterseniz ürününüze farklı bir kategori tanımlayabilir ve detaylı arama sonuçlarında bulunabilirlik oranını arttırabilirsiniz.

İndirim Kodu kısmından sitemiz tarafından üyelerimize zaman zaman sunulan promasyon kodunu kutucuğa yazıp sitemizde satışa sunacağınız ürünleriniz için site komisyon oranlarında indirim sağlayabilirsiniz.

Devam Et düğmesine bastığınızda , açılan sayfada;

Kurlar kısmından ürününüzü satışa sunmak istediğiniz döviz kurları seçimi kısmından istediğiniz döviz kurunu seçiniz.

Miktar kısmından ürününüzün adet sayısını belirtir rakamı yazınız.

Hemen Satın Al kısmından ürünü hemen satın almak isteyen müşteriler için satış fiyatını yazınız.

İlan gösterimi kısımında bulunan seçenek kutucuklarından ürününüzün sitemizde yayınlanma özelliklerinden istediğiniz seçeneği seçebilirsiniz.

Başlama Zamanı kısmından ürününüzün satışa başlama zamanını daha ileride ki bir tarihte başlatabilirsiniz.

Bitiş Zamanı kısmından ürününüzün sitemizde satışının sona ereceği zamanı belirleyebilirsiniz.

Ürün Özellikleri kısmından sitemiz özel arama filtrelerinde müşterilerimize aradığı ürüne daha çabuk ulaşabilmesi için hazırlanan, ürüne ait renk, beden,  adet, v.b gibi ürün özelliklerini tanımlayabilirsiniz. Bu tanımlamalarda bulunurken ürününüze en uygun seçimi yapmanız önemle rica olunur.

Ürünün Durumu kısmından ürününüzün durumu seçimini yapınız. Sitemiz özel arama filtre seçeneklerinde müşterilerimizin aradığı ürüne daha kolay ve çabuk erişimi için ürününüze uygun olan durum seçeneği kutucuklarından seçiminizi yapınız.

Teslimat Durumu kısmından ürünüzün teslim ve ödeme seçeneklerinden , satış ödeme seçimini yapınız. Sitemiz özel arama filtre seçeneklerinde müşterilerimizin aradığı ürüne daha kolay ve çabuk erişimi için ürününüze uygun olan teslim ve ödeme seçeneği kutucuklarından seçiminizi yapınız.

Resimler kısmından ürününüze ait görselleri ekleyebilirsiniz. Ürününüz için detaylı ve anlaşılabilir resimlerini eklemeniz ve ayrıca yüklediğiniz ilk resim  site ürün sıramalarında vitrin resmi olarak kullanılacağından ürününüzü en iyi şekilde ifade edebilen resmin ilk olarak yüklenmesini tavsiye ederiz.(Önemli Not. Ürün görsellerinin piksellerinin 1000 pikseli geçmemesi önemle rica olunur , eğer görsel boyutları çok büyük ise resimlerinizi uygun boyutlara getirmek için sitemiz destek bölümünden yardım alabilirsiniz, ürün detay sayfalarının daha çabuk açılabilmesi için uygun boyutlar da resimler kullanmanız önemle rica olunur.

Video kısmından ürününüze ait hazırlanmış veya hazırladığınız bir video varsa yükleyebilir , yada video paylaşım sitelerinde bulunan tanıtım videonuzun embed kodunu yükleyebilirsiniz.

Otomatik Tekrar Yenileme kısmından ürününüze ait adet miktarınca ,ürününüz satıldığı takdirde aynı şart ve koşullar altında tanımladığınız ,ilan süresi bitimine kadar tekrar listelenmesini sağlayabilirsiniz.

Şehir kısmından ürününüzün satışa sunulduğu şehir seçiminizi yapabilir yada sitemizde kayıtlı olan adres bilgilerinde ki tanımlamalarınızla ürününüzü satışa sunabilirsiniz.

Sayfanın alt kısmında bulunan '' Geri Git '' düğmesine basıp bir önce ki sayfaya geri dönüp ürün detaylarında düzenleme yapabilir, '' Devam Et '' seçeneğini tıklayıp bir sonra ki sayfaya geçebilirsiniz.

Açılan Sayfada bulunan ;

Taşıma Koşulları kısmından ürünün gönderme koşulları seçeneklerinden siz uygun olan seçeneği işaretleyiniz.

Taşıma Ücreti kısmından ürününüze ait kargo taşıma ücretiniz yazınız. Eğer ücretsiz göndermek istiyorsanız boş bırakabilirsiniz.

Sigorta kısmından ürünü sigortalı olarak kargolamak istiyorsanız sigorta fiyatını yazınız.

Nakliye & Ödeme Detayları kısmından ürününüz hakkında taşıma ve teslim detayları açıklamalarını yazınız.

Taşıma Yöntemi kısmından anlaşmalı olduğunuz Kargo firması seçimini yapınız.

İade Şartları kısmından ürünlerinizin hangi şartlar altında iade alındığını / alınmadığını içeren bir açıklama yazınız.

Güvenli Ödeme Sistemi  kısmından ödemenizin havuz hesabına aktarılmasını seçebilirsiniz.

Dolaylı Ödeme kısmından ürününüzü müşterinize teslim ve tahsilatınızı gerçekleştirecek kargo firması işaretleyiniz.

Sayfanın alt kısmında bulunan '' Geri Git '' düğmesine basıp bir önce ki sayfaya geri dönüp ürün detaylarında düzenleme yapabilir, '' Devam Et '' seçeneğini tıklayıp bir sonra ki sayfaya geçebilirsiniz.

Açılan '' Önizleme '' sayfasında satışa sunulan ürünün hakkında ki detayların son halini görüp kontrol edeceğiniz ve sayfanın alt kısmında ürününüze ait eğer varsa ücretli özelliklerin ödeme toplamını görebilirsiniz. Sitemize ait Şartlar ve Koşullar bölümünü okuduktan sonra ;

'' Geri Git '' düğmesi ile satışa sunduğunuz ürününüz de düzenleme yapmak isterseniz önceki sayfalara geri gidebilir ,

'' Şimdi listele '' düğmesi ile ürününüzü sitemizde sergilemek için ödeme sayfasına devam edebilir eğer ücret ödemeniz varsa ödeme işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Ürününüz yöneticilerimiz tarafından site şartlar ve koşullarımızda ki uygunluğu en kısa süre de kontrol edildikten sonra sitemizde yayına sunulacak ve size bilgi maili gönderilecektir.

'' Taslak Olarak Kaydet '' kısmından satışa hazırladığınız ürününüzü kaydedebilir ve istediğiniz zaman yönetici onayına sunabilir ve sitemizde yayına çıkarabilirsiniz. '' Teklifsiz Sat '' ne demek ?

Sitemizde ürününüzü Hemen al seçeneği ile satışa sunabileceğiniz bir satış biçimidir. Bu seçenekle ürününüzü, açık arttırma ile satışa sunduğunuzda, Açık arttırmanın sonlanmasını beklemeden, müşteriler ürününüzü Hemen Satın Al seçeneği ile hemen satın alabileceklerdir.